Dünya Kupası 2014 | Takım Takım Formalar

Dünya Kupası dünyanın en önemli spor olaylarından biri. Futbolun bu en prestijli kupasına katılan 32 milli takımın evinde ve deplasmanda neler giydiğine (tabii ki Nike, Adidas ve Puma dominasyonu mevcut) yakından bakarak World Cup 2014 / Dünya Kupası 2014’e hızlı bir giriş yapalım!

Grup A

Ev sahibi Brezilya (Nike), Meksika (Adidas), Hırvatistan (Nike) ve Kamerun’un (Puma) yer aldığı Grup A’da geleneksel öğeler, tarihi semboller, sürdürülebilir materyaller kullanılmış.

EV

DEPLASMAN

 

Grup B

Hollanda ( Nike), İspanya (Adidas), Avustralya (Nike), Şili (Puma) de formalarında gelenekselliğe yer verenlerden. Hatta Avustralya’nın formasında 1974 takım kaptanı Peter Wilson’ın “We Socceroos can do the impossible/Biz Socceroolar imkansızı yapabiliriz” yazısı bulunuyor. Şili ise Dünya Kupası formasına milli marşın ilk mısrası olan “Puro, Chile, es tu cielo azulado” yazısını eklemişler.

EV

DEPLASMAN

 

Grup C

Grup C’de yer alan milli takımlar sırasıyla Japonya (Adidas), Fildişi Sahili (Puma), Yunanistan (Nike) ve Kolombiya (Adidas).

EV

DEPLASMAN

 

Grup D

“Ölümcül Grup” olarak anılan bu grupta sırasıyla İngiltere (Nike), İtalya (Puma), Kosta Rika (Lotto) ve Uruguay (Puma) bulunuyor.

EV

 

DEPLASMAN

 

 

Grup E

Honduras (Joma), Fransa (Nike), İsviçre (Puma), Ekuador (Marathon)

 

Grup F

Messi‘nin anavatanı Arjantin (Adidas), Nijerya (Adidas), İran (Uhlsport), Bosna Hersek (Adidas)

 

Grup G

Almanya (Adidas), Amerika Birleşik Devletleri (Nike), Christiano Ronaldo‘nun anavatanı Portekiz (Nike) ve Ghana (Puma)

 

Grup H

Rusya (Adidas), Güney Kore (Nike), Cezayir (Puma), Belçika (Nike)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-mail adresiniz görüntülenmeyecek.


*