Mercedes Benz Fashion Week Istanbul Fall 2015 / 2.Günden Kalanlar

2. GÜNÜN ARDINDAN…

Soğuk havaya rağmen moda tutkunları tasarımcıları yalnız bırakmadı. Moda haftasının ikinci günündeki defileler, İtalyan tarzından Hollywood glam’ine bir yol çizdi.

Günün ilk defilesini sergileyen Aslı Jackson, Nasrettin Hoca’nın Ya Tutarsa fıkrasından ilham almış. Geleneksel kesimlerin birkaç adım ötesinde durarak, kapüşonlu elbiseler, enteresan modelli tulumlar, detaylardaki şaşırtmacalarla karşımıza çıktı.

Sportif elementlerle oynamayı seven Benan Bal ve Palmet Bal bu koleksiyonlarıyla adeta kayak sporuna dair bir seri hazırlamış gibiydi.

Sezonun ana trendi olan kürk ve deri aksanlar, cep detayları ve pantolon askıları alışılmışın dışında bir görünüm yakalıyordu.

Ayşe Deniz Yeğin’in koleksiyonu, renk tonları ve rahat tavrıyla sonbaharı hatırlatıyordu. Kadınındaki bu olgun ve cool tavrı düz ayakkabılarla destekleyen tasarımcının koleksiyonuna ahşap çantalar eşil ediyordu.

Tuba Ergin’in ilhamını Baksı Müzesi’nden alan koleksiyonundaki parçaların tamamı organik kumaşlardan oluşuyordu. Doğaya duyulan özlemi, özel dokuma kumaşlar, keçi derisi ve tüyünden kabanlar vurguluyordu.

Pandora’nın kutusu bugün Merve Bayındır sayesinde açıldı. Mavi rengin hakim olduğu fantastik bir dünya yaratan şapka tasarımcısı, egzotik çiçeklere, hayvanlara ve maskelere kadar birçok farklı temaya değinmişti.

Emre Erdemoğlu, İtalyan tarzının renkli akıcılığını yakalamıştı. Degrade kumaşlar, ton-sür-ton devamlılıklar, bordo, mürdüm ve lacivert gibi sıcak renklerle yarattığı lüks ve şık erkek dünyasıyla bugünün belki de en dikkat çekici ismiydi.

Gecenin son defilesi, couture şıklığıyla Türk kadınlarının gözdesi olan Özgür Masur’undu. Tasarımcının Hollywood glam’ini çağrıştıran parçaları, satenin lüks etkisinde, tüyler, taşlar, peplumlar ve dev fiyonklar gibi detaylarla perçinleniyordu.

 

 

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-mail adresiniz görüntülenmeyecek.


*