Mercedes Benz Fashion Week Istanbul Fall 2015 / 3.Günden Kalanlar

3 Günün Ardından…

Moda haftası tüm hızıyla devam ediyor. Bugünün tasarımcıları, renklerin dünyasını podyuma taşıdı.

Günün açılış defilesinde Selma State, Çanakkale şehitlerinin eşleri ve ailelerinin acılarını paylaşmak fikrinden yola çıkmış. Siyah renkteki parçalar, yalın çizgilere sahipti. Üzerlerinde ise ölümsüzlüğü temsil eden çift başlı Selçuklu kartalı ve Anadolu’nun bereketini temsil eden semboller işlenmişti.

Tamamı deriden oluşan Murat Aytulum’un Depresyon isimli koleksiyonu, taşların iyileştirici gücünden yola çıkmışa benziyordu. Taş formunu deriyi deforme ederek yaratmıştı.

Cashmere in Love kadını, denizlerde bir yolculuğa çıkıyor ve sörf tahtasına adım atıyor. ‘Geçişler’ koleksiyonu, güçlü renkleri, geometrik kıvrımları, kesikleri, yırtmaçları ve ışıltılı kristal taşları bir araya getiriyor.

Giray Sepin, erkek modasına taze bir nefes gibi. Mavinin tonlarından oluşan Atlas koleksiyonundaki usta işçilik, kumaşların parçalarla müthiş uyumu, katmanları, kumaşa uyguladığı farklı desen ve boyama teknikleriyle, özgün çizgisini korudu.

Özlem Kaya ilhamını 70’lerden alıyordu. Disko ışıltısını kadife ve boncuklarla yaratmış, kadife parçalara, dekolte detaylara ve organza kumaşlara yer vermiş ve böylelikle lüks algısını yaratmış.

Lady Faith tasarımcısı Nazlı Soylu, Çocuk Tanrıçası isimli koleksiyonuyla içimizde yaşayan çocuğun uyanışını desenlerle yansıtmaya çalışmış. Melek, geometrik şekiller ve çocuksu çizimlerden oluşan desenlerini rengarenk tüylü parçalarla kombinlemiş.

Hande Çokrak’ın Save the Galaxy Get The Girl! (Galaksiyi kurtar, kızı getir!) isimli koleksiyonu, samanyolunun ışıltı ve pırıltılarını, uzay oyunlarının renklerini podyuma taşıdı.

Televizyon dünyasının ünlü isimlerinden Hakan Akkaya, gerçek bir ‘Şov Zamanı’ teması sundu. Gece kıyafetleri üzerine yoğunlaşmış olan tasarımcı,  dekolteleri, kadife ve ışıltılı malzemeleri cömert bir şekilde kullanmış.

 

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-mail adresiniz görüntülenmeyecek.


*