Mercedes Benz Fashion Week Istanbul Fall 2015 / 4.Günden Kalanlar

DÖRDÜNCÜ GÜNÜN ARDINDAN….

Moda haftasında sona yaklaşıyoruz. Bugünün defileleri çoğunlukla couture ve demi-couture ağırlıklıydı.

Rashid by Raşit Bağzıbağlı’nın couture ve semi-couture parçaları, boyun bağları, pantolonları ve pelerinleri, 70’lere bir yolculuğa çıkardı. Omuzları açıkta bırakan yaka kesimi ve dekoltesi, koleksiyonun dikkat çekenleri arasındaydı.

Deneyimli tasarımcı Belma Özdemir, çağdaş bir çizgide seyreden koleksiyonunu deriyi fraklı modellerde deneyimleyerek ve dış giyimde büyük ve kürklü cep denemeleri yaparak çalışmış.

Sosyetenin en çok tercih ettiği tasarımcılardan biri olan Tanju Babacan, Red Beard defilesiyle bilimin gücü konseptinden yola çıkmış. Geleneksel ve modern çizgilere fütüristtik bir hava katılmaya çalışılmış, neon sarı ve mor gibi iddialı renkler kullanılmış.

Önder Özkan’ın kadınları kırmızı ve bordo tonlarının hakimiyetinde  şehirli rollerini üstlenmişler. Tasarımcının uzun parçalara yer vermesi rahatlığı ön plana çıkarırken, detayları ise sokak modasına seslenmiş.

Piercing’leri organik kumaşlarını dikişsiz tutturmak için kullanan Z by Zeynep Devooght, bu şekilde yumuşak geçişlerle yalın bir görünüm yakalamış.

İlhamını Gaia/Yeryüzü’nden alan Çiğdem Akın, topraktan ve bereketten yola çıktığı için, toprak tonlarında çalışmış. Kumaşlara ise devore ve emprime baskılar uygulanmış. Aynı anda hem maskülenliğe hem de feminenliğe vurgu yapılmış.

Nedo by Nedret Taciroğlu koleksiyonunda tasarımcı, farklı dokuları üstü üste kullanmış, elbiselere dantel ve çiçek aplikleri uygulayarak romantik havayı yakalamış.

Moda Tasarımcıları Derneği başkanı Mehtap Elaidi, herkesin çok sevdiği ve kendisi için de çok özel olan beyaz gömleklerine, farklı dokulu kumaşlar ekleyerek, Spice/Baharat koleksiyonunu yaratmış.

Gecenin son defilesi ise Zeynep Tosun’dan geldi. Couture’e yoğunlaşan tasarımcı, Jazz isimli koleksiyonunda 20’lerin izlerini ve detaylarını beklenmedik yerlerde kullanmış.

 

 

 

 

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-mail adresiniz görüntülenmeyecek.


*