Mercedes Benz Fashion Week Istanbul Fall 2015 / 5.Günden Kalanlar

BEŞİNCİ GÜNÜN ARDINDAN…

Moda haftası son erdi. Peki yoğun bir koşturmacayla tamamlanan beşinci  gün nasıl geçti?

Günün ilk defilesinin sahibi Bashaques, deriyi orijinal bir şekilde kullanmış.  Sıra dışı parçaları sanat eserlerinin işlemelerini ve baskılarını barındırıyordu. Tüm koleksiyon, aksesuarlar da dahil, yenilikçi bir çizgi çiziyordu.

White Posture markasının tasarımcısı Pelin Dumlu, geometrik şekilleri yansıttığı beyaz gömlek koleksiyonuyla, mimariyi ve endüstri tasarımına da göndermelerde bulunuyor.

Burçe Bekrek, modern çizgilere sahip koleksiyonunu deri detaylarla farklılaştırmış. Parçaların beklenmedik yerlerine deri detaylar eklemiş ve bu detayları özellikle örgü formunda kullanmış.

Mercedes Benz presents bu defa hem ülkemizden hem de İspanya’dan olmak üzere iki tasarımcıyı temsil etti. Buzullardan ilham alan Gülçin Çengel, kristal etkisi veren işlemeleri ve katmanlarıyla ilhamını müthiş bir şekilde uyguladı.

David Catalan ise No Signal/Sinyal Yok isimli koleksiyonuyla, artistik disiplini kıyafetlerle buluşturdu, sokak kültürünün altını çizerken, çağdaş modaya işaret etti.

Londra Moda Hafta’sında koleksiyonlarını sergileyen Serdar Uzuntaş, çizgisini bu defa İstanbul’a taşıdı. Tasarımcının  ‘Dressed Up-New Tailoring’ isimli koleksiyonu, fit ve kesimli takımlardan, yün, koton, ve ipekli kumaşlardan oluşuyordu.

Türkiye’deki modern erkek moda markalarının öncüsü olan TWEEN, modern bir gardıropla karşımızdaydı. Kozmopolit bir erkek görünümü çizen marka, ikonik parçalarını yeniden yorumlamıştı.

Lüks spor markası Les Benjamins, Space Soldiers isimli koleksiyonuyla, yeni jenerasyonun hızlı yaşayan ve aktif olmayı seçen şık gençlerine gönderme yaptı. Derinin neredeyse her parçada kullanıldığı koleksiyondaki deri detaylı üst parçalar ve kadın grubundaki elbiseler dikkat çekiyordu.

 

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-mail adresiniz görüntülenmeyecek.


*