Cilt rengine en uygun ruju bul!

Efsane renkte bir ruj almıştın ama sürünce o kadar güzel durmadı mı? Cilt rengine en uygun tondaki ruju bulmak için vereceğimiz püf noktaları imdadına yetişecek.

Rafta muhteşem rengiyle seni cezbeden ruj, satın alıp sürdüğünde beklediğin kadar güzel durmuyor. Çünkü cilt rengine ve cilt alt tonuna uygun doğru ruju seçmemişsin. Olur böyle şeyler. Öncelikle cilt alt tonun sıcak mı yoksa soğuk mu onu öğrenmeliyiz. Bunun için en kolay yöntem bileğinin iç tarafındaki damarların rengini kontrol etmek. Eğer damarlarının rengi açık mavi ise soğuk, yeşil ise sıcak alt tonuna sahip bir cilt rengine sahipsindir. Bu yöntemden anlayamadım diyorsan beyaz bir havuyu yüzünün yanında tut. Havlunun yanında yüzün sarımsı duruyorsa sıcak, pembemsi duruyorsa soğuk cilt alt tonuna sahipsindir.

Sıcak cilt alt tonuna sahip olanlara: Cappuccino, bej tonları, turuncular, mercanlar, karamel tonları, kahverengi ve bronzlar çok yakışıyor!

Soğuk cilt alt tonuna sahip olanlara: pembe, fuşya, gülkurusu, kırmızı, mürdüm, doğal tonlar ve mavi bazlı rujlar çok yakışıyor!

Bonus olarak dudaklarını daha dolgun ya da ince göstermek istersen incelik için mat rujları, dolgunluk için ise parıltılı rujları tercih etmelisin. :)

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-mail adresiniz görüntülenmeyecek.


*