Beş adımda cildini bahara hazırla!

Son cemre de düştü ve bahar yüzünü göstermeye başladı. Peki cildin bahara hazır mı?

Bahar mevsimine giriş yaptığımız şu günlerde yenilenen doğayla birlikte sen de yenilenmeye ne dersin? Cevabın evet, ama nereden başlayacağını mı bilmiyorsun? Peki, biz yardımcı olalım; cildini güneşli günlere hazırlayarak işe başlayabilirsin. Uygulayacağın pratik birkaç adım cildini canlandırmaya yeterli. Sana vereceğimiz her detay için ihtiyacın olacak ürünler ise Markafoni kozmetik kategorisinde uygun fiyatlarıyla seni bekliyor. İster sıkça kullandığın ürünleri stokla istersen de yeni ürünleri deneyimle. Seçim senin!

İlk adım elbette ki arındırma!

Gün içinde her türlü etkiye maruz kalan cildin için yapılabilecek en iyi arındırma, gözenekleri tıkamayan ve derinlemesine bir temizlik sağlayan ürünler olmalı. Kuru, yağlı ya da hassas. Cilt tipine en uygun cilt temizleyici ürünü seç ve ilk adım olarak cildini arındır.

Buhar banyosu

Yüzeysel arındırmanın ardından 2. adım derinlemesine bir arındırma olmalı ki bu noktada en etkili yöntem buhar banyosu. Evde de rahatça uygulayabileceğin bu bakım için uygun bir kaba sıcak su koy ve yaklaşık 20dk 30cm mesafeden yüzünü suyun buharına tut. Süre tamamlandığında gözeneklerin açılmış olacak. Siyah noktaları çıkarmak içinse bir peeling pedinden yardım alabilirsin.

Peeling

Buhar banyosuyla yaptığın temizleme işlemini bir adım öteye taşımak için peeling şart. Her zaman kullandığın peeling ürününü bir peeling pedine dök ve nemli cildinde gezdir. Şimdiden daha ferah hissetmeye başladın değil mi?

Tonik

Temizlemek için açmaya çalıştığımız gözenekleri, sıkılaştırmadan olmaz! Unutma ki genişlemiş gözenekler daha yaşlı görünmene neden olur. Bu nedenle gözenek sıkılaştırıcı bir tonik bu noktada hayat kurtarıcı olacak. Bir pamuğa bir miktar tonik damlat ve cildine uygula.

Ve nemlendirme

Cildine ne kadar bakım yaparsan yap doğru bir nemlendirme yapmadan olmaz. Tüm bu bakım adımlarından sonra cildin için en doğru nemlendiriciyi seç ve tüm cildinde emilene kadar sür.

Son olarak sana küçük bir tavsiye; güneşin yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde güneş koruyucu kullanmadan dışarı çıkma! İleri vadede sağlıklı bir cilt için koruyucusuz olmaz.

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-mail adresiniz görüntülenmeyecek.


*