Evini renklendirme rehberi

İçindeki seni ortaya çkarmak için bir detay yeter de artar bile… Haydi işe koyulalım!

Bembeyaz evler huzur veriyor. Ama bazen kendimizi hastanede tutsak gibi hissetmemize neden olabiliyor. Peki ya en sevdiğin rengi farklı bir hava katmak için beyaza karıştırmaya ne dersin? Mesela sarı sandalyeler ya da pespembe bir kapı.

Neden olmasın :)

Pamuk şekeri koltuk

Salonun tam ortasında şeker gibi bir koltuğa içindeki prenses nasıl hayır desin!

Renkli dekorasyon

Sen de sezonluk olarak en sevdiği renk değişenlerden misin? Daha mevsimlik bir farklılık arayışı içindeysen dekorasyonu değiştirebilirsin. Örneğin yazın mavi ve tonlarına yer verirken sonbaharda toprak renkleri ve turuncular oturma odasının havasını bir anda değiştirebilir.

Kiler dolabında bereket rengi

Açlık rengi olarak anılan kırmızı bizce daha doğru bir yerde kullanılamazdı. Bakliyattan abur cubura evde karnını doyuracak ne varsa hepsi kırmızının içinde.

Can alıcı sarı sandalyeler

Sarının hayat veren rengi yemek odasını yaşayan bir oda haline getirecek. Akşam yemeklerinde yapılan uzun ve keyifli sohbetler için sarının canlandırıcı etkisi tüm odayı sarsın.

Mavi bir nefes

Hazır yaz da geliyor. Pencere pervazlarını taptaze bir nefes gibi mavi yapmaya ne dersin?

Tazelik saçan bir mutfak

Mutfak fayanslarındaki yeşil tonları mutfaktan çıkan her şeyin ne kadar taze olduğunu vurgular nitelikte. Ne kadar keyifli olabileceğini hayal ettiğini biliyoruz.

Dokulardaki sen

Halı dokuyan kadınların hayalleri dokudukları halının desenlerinde saklıdır. Sen de renk ve desenlerinde kendini bulduğun, caapcanlı bir halı ile hem umut ederken bile emek harcaman gerektiğini hatırla, hem de sadece bir halı ile evine renk kat.

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-mail adresiniz görüntülenmeyecek.


*