Rota: Kapadokya

Baharın keyfini gezerek çıkaranlar için ilk durak Kapadokya. Seyahatini daha keyifli geçirmen için önerilerimize kulak ver.

Ürgüp’e ayak bastığın an seni saran büyülü atmosferiyle Kapadokya bahar aylarında keşfetmesi en keyifli rotalarından biri. Gezilecek yerler, yapılacak aktiviteler derken çantanda olmazsa olmazları düşünen kimse yok sanma. Önerilerimizi okumaya başla

Ata binerken…

Bir diğer adı atlar şehri olan Kapadokya’ya gelip ata binmeden gitmek olmaz. Çantana ata binerken rahat hareket edebileceğin bir tayt koymayı ihmal etme.

Gezip tozarken…

Baharın gelişini kayısı ağaçlarının çiçekleriyle kutlayan şehirde gündüz sıcaklıklar oldukça yüksek. Gezerken seni güneşten koruyacak bir kovboy şapkası seni şehrin bohem havasıyla bütünleştirecek bir detay.

Hava karardığında…

Gündüzleri çok sıcak olan Kapadokya’nın geceleri de bir o kadar soğuk. Kalın bir kazak ya da hırka almayı sakın unutma.

Atv turunda…

Atv turuna katılıp uçsuz bucaksız vadilerin tadını çıkarırken baştan aşağı çamura bulanacağını göz önünde bulundurursak yanına fazladan yedek pantalon alman gerektiğini de söylemeden geçmeyelim.

Türk gecesinde…

Geceleri turistler için düzenlenen Türk gecelerinin keyfini çıkarırken üzerindeki etnik desenli elbise ile tüm bakışları üzerinde topla. Ne de olsa sen bir Türk kızısın.

Yeteneğini konuştururken…

Kapadokya’nın taşı toprağı altın desek abartmış olmayız. Topraktan yapılan tabak, çanak ve güveçleriyle de ünlü olan şehrin her yerinde senin de toprağa şekil vermeyi deneyimleyebilmen için bir çok atölye var. Şekil vermeye çalışırken çok eğleneceğine, eğlendiğin kadar kirleneceğine emin olabilirsin.

Adım atarken…

Şapka, elbise demişken ayakkabılar için de doğru tercih küçük deri botlar. Suyun değdiği an çamura dönüşen toprağına karşı çabuk temizlenebilen ayakkabılar hayat kurtarıcı parçalar arasında.

Gün doğumunda…

Sabahın erken saatlerlerde uyanıp katılacağın balon turunda güneşin doğuşunu izlemek inanılmaz keyifli olacaktır. Saatler geçtikçe yorulan gözlerini koruma altına almak için güneş gözlüğü olmazsa olmaz.

Henüz Yorum Yapılmamış

Yorum Yaz

E-mail adresiniz görüntülenmeyecek.


*